ліки інсулін

29Лип

До лікаря без декларації. Доступні ліки

Новини

Якщо ви переїхали в інше місто чи область і потребуєте допомоги сімейного лікаря, зверніться у найближчу амбулаторію або центр первинної допомоги. Нову декларацію для цього укладати не потрібно. Якщо ви живете там, де і раніше, а ваш лікар змінив місце проживання, медичний заклад запропонує заміну.

У разі потреби ви зможете укласти нову декларацію.  Ви можете підтримувати зв’язок зі своїм лікарем дистанційно, навіть якщо ви в різних куточках країни.

По телефону чи в месенджері зараз можна отримати консультацію, рецепт на “Доступні ліки та електронне направлення.

«Це означає, що українці, які переїхали в безпечніше місце і які не мають зв’язку зі своїм лікарем, з яким укладена декларація, можуть продовжити отримувати необхідні ліки безоплатно або з доплатою. Для цього необхідно звернутися до будь-якого сімейного лікаря, терапевта або педіатра у найближчий центр надання первинної медичної допомоги. Укладати заново декларацію не потрібно. Такі зміни діятимуть під час воєнного стану», — повідомили у відомстві.

Тобто лікар первинки відтепер без декларації може виписати електронний рецепт на ліки проти бронхіальної астми, діабету ІІ типу, серцево-судинних захворювань.

Також лікар випише рецепт на ліки при цукровому діабеті та інсулін, якщо раніше пацієнт отримав план лікування у ендокринолога.

ДОВІДКА

З 01 квітня 2019 року Національна служба здоров’я адмініструє програму  реімбурсації лікарських засобів «Доступні ліки» (далі – Програма). Програма була впроваджена у 2017 році для зменшення фінансового навантаження на пацієнтів та збільшення доступності ліків. Реімбурсація – це механізм відшкодування державою вартості лікарських засобів. Сьогодні Програма працює для пацієнтів, які живуть з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою, цукровим  діабетом ІІ типу. До списку ліків, які можна отримати за програмою, включено 264 лікарських засобів, 85 з яких можна отримати безоплатно, інші ж – з незначною доплатою.

На 12 листопада 2020 року договори про реімбурсацію з НСЗУ вже уклали 1204 аптечних закладів. До програми долучилися 8818 аптек та аптечних пунктів України. Лікарі первинної ланки виписали більше 22 мільйонів електронних рецептів, із них у 2020 році – більше 11 мільйонів електронних рецептів. За більш, ніж 85% із виписаних електронних рецептів уже відпущені лікарські засоби.

Перелік лікарських засобів, що включені до Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації станом на 01 жовтня 2021 року (затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 27 вересня 2021 року № 2077) можна завантажити тут.