Otg 4 1

06Бер

Проект поділу нового адміністративного поділу Вінницької області

Децентралізація, Новини

Триває новий етап реформи децентралізації. Вінницька область відстає за кількістю та якістю нових ОТГ. Кабмін затвердив на даний час лише 39% території області, які можуть об’єднуватись. Центр розвитку місцевого самоврядування у Вінницькій області розробив новий варіант адміністративного поділу, який представили 18 січня. Згідно із новим проектом, Вінницьку область поділять на 68 ОТГ. Про це повідомляє кореспондент Vlasno.info.

Шостого грудня Президент та Прем’єр представили план “600 днів на об’єднання України в територіальні громади”. Вінницька область 9-та в Україні по кількості ОТГ, але 20-та по ефективності.

— В нас багато громад, які або через недостатню кількість населення, або територію. Або і те, і інше, і вони не можуть якісно забезпечити своє фінансування. Громади беруть на себе велику кількість повноважень, а малі громади не в змозі, як показав час, їх виконати. Так, за час реформи були збережені всі ФАПи та школи, але чи потрібна велика кількість шкіл, де вчаться по 5-10 дітей? Чи один лікар, якому 81 рік, і вже 3 роки йому не можуть знайти заміну. Тут питання в якості економічної доцільності та якості надання послуг. Новий формат повинен не збільшити кількість пофарбованих стін, а покращити надання послуг та реальний розвиток громад, – сказав директор Центру розвитку місцевого самоврядування у Вінницькій області Олег Левченко.

Джерело: vlasno.info